Web
Analytics Made Easy - StatCounter

Dugnad i Sansehagen

To uker etter forrige dugnad var det tid for siste rest av vårpussen i sansehagen på Melløs Sykehjem. Selv om det blåste litt nå mandagskveld, jobbet 13 ivrige amatørgartnere med å klargjøre hagen til 17. maifeiring og senere bruk i sommer.

Det ble trillet ut masse gjødslet jord til bedene, luket, klippet, raket og sogar malt litt på en melkebukk og en utedo – obs - denne siste brukes her i hagen kun som redskapsbod! Men både melkebukken og utedoen var vel kjente elementer i hverdagen for flere av beboerne i deres oppvekst og vekker nok minner hos dem. Og det er jo en viktig funksjon i denne hagen.

De koselige stiene som bukter seg gjennom hagen er asfalterte. Men det mest hardføre ugresset gror villig gjennom asfalten, og dette måtte skyfles vekk på flere steder før dugnadsgeneral Stein sa seg fornøyd.

Fordi dette var siste fellesdugnaden før sommeren, hadde Birger tatt med pølsekokeren og Venke serverte kaffe til den ikke altfor utslitte, men fornøyde gjengen i hagen.

Klipping av gresset i sommer blir gjort av andre. Likevel kan det bli behov for enda litt vedlikehold i hagen før vi igjen stiller til fellesdugnad nå høsten kommer. I såfall vil nok Stein innkalle «pensjonistgruppa» til en formiddagsøkt i ny og ne i sommer. Dette er stort sett de privilegerte som «har flyttet til blokkleilighet, men som savner arbeid i egen hage»!

10.5.22 ega


 

         


        Gjengen samlet foran pølsekokeren etter at jobben er ferdig. 







 
Guvernørbesøk

10. juni 2026

Guvernørbesøk

vDistriktguvernør D-2260 Sean Armana

Bedriftsbesøk, Moss brannvesen

3. juni 2026

Bedriftsbesøk, Moss brannvesen

V/Brannmester MIB Ronald Thorvaldsen

Internmøte -Kommunikasjonsplanen

21. mai 2026

Internmøte -Kommunikasjonsplanen

v/Kommunikasjonskomiteen

Brenneribyen Moss

13. mai 2026

Brenneribyen Moss

V/ Nils Messelvelt

Hva kan den landsomfattende interesseorgansjonen bidra med

7. mai 2026

Hva kan den landsomfattende interesseorgansjonen bidra med

v/ Morten Andreas Meyer, generalsekretær i Huseierne

Dugnad Sansehagen

29. april 2026

Dugnad Sansehagen

Flott dugnadsgjeng

Peer Gynt som veileder til et godt liv

21. april 2026

Peer Gynt som veileder til et godt liv

v/Per Anders Nordengen

Norges F-35 prosjekt

16. april 2026

Norges F-35 prosjekt

v/ Brigader Sigurd Fongen

Bedriftsbesøk ved KIAS-gruppen

24. mars 2026

Bedriftsbesøk ved KIAS-gruppen

V/ adm. direktør Tor Bror Kjærnes

Fra industriby til boligby

18. mars 2026

Fra industriby til boligby

v/ sivilarkitekt Jan Jansen